Dlaczego my
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej dlaczego
warto nas wybrać
 
Rekrutacja
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o procedurach
rekrutacji do naszych szkół
 
Szkoła Podstawowa
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o Społecznej
Szkole Podstawowej nr 2
 
Liceum
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o Społecznym
Liceum Ogólnokształcącym
 
Smaller Default Larger

shared image   2025 05 29T233443.700

❁ 💙🌸 ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI z udziałem naszych uczniów.  ❁ 💙🌸


Już po raz czwarty, jednak z uwagi na niesprzyjającą aurę dopiero końcem maja br. odbyło się w Rzeszowie w Parku Niezapominajki, święto przyrody - Święto Niezapominajki. Zorganizowały je panie Grażyna Szarama, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, Danuta Solarz, członkini Rady Osiedla Franciszka Kotuli oraz Monika Szubertowicz, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Pinokio w Rzeszowie.

Więcej zdjęć

 

Uroczystość jak w poprzednich latach, miała miejsce w pięknym parku Niezapominajki pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, na terenie Osiedla Franciszka Kotuli, z udziałem uczniów najmłodszych klas Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Pinokio.
Pani Grażyna Szarama przypomniała, że pomysłodawcą tego święta był dziennikarz Andrzej Zalewski a jego celem było promowanie walorów przyrody, różnorodności biologicznej w Polsce oraz przypominanie o potrzebie ochrony przyrody. Przypomniała jak ważne miejsce w naszym życiu odgrywa przyroda, jak musimy o nią dbać i ją szanować. Święto Niezapominajki ma na celu przypominanie o ważnych chwilach z naszego życia,  bliskich nam osobach, ważnych miejscach i tradycjach, aby nie zostały one zapomniane. 
Pani Danuta Solarz,  podkreśliła, że Park powstał z inicjatywy pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej. Stwierdziła, że niezapominajka symbolizuje pamięć, uczy pamiętać o bliskich nam osobach, babciach, dziadkach a także o patronach naszych ulic. Nawiązała do patrona ulicy, Stanisława Wyspiańskiego, poety, pisarza, malarza i zaprezentowała dzieciom obrazy przedstawiające kwiaty. W nawiązaniu do poezji, której wielkim przedstawicielem był Stanisław Wyspiański, dzieci mówiły wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Zachęcone przez panie nauczycielki ze szkoły i przedszkola, parada niebieskich baloników, zabawa z bańkami mydlanymi oraz poczęstunek zakończyły wesołe święto.

DSC_4700
DSC_4702
DSC_4703
DSC_4707
DSC_4708
DSC_4709
DSC_4710
DSC_4711
DSC_4712
DSC_4714
DSC_4715
DSC_4716
Previous Next