Dlaczego my
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej dlaczego
warto nas wybrać
 
Rekrutacja
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o procedurach
rekrutacji do naszych szkół
 
Szkoła Podstawowa
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o Społecznej
Szkole Podstawowej nr 2
 
Liceum
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o Społecznym
Liceum Ogólnokształcącym
 
Smaller Default Larger

   

 292494003 2867718013537288 681890041690600907 n

 

„Język chorwacki sposobem na nudę” to projekt językowy realizowany w klasie drugiej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie jest pierwszą szkołą średnią w Polsce, w której nauczany jest język chorwacki. Patronat nad przedsięwzięciem objął Konsulat Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa.

Uczniowie w ramach projektu uczą się języka chorwackiego, poznają kraj, kulturę, obyczaje oraz historię tego kraju, który jest ulubionym kierunkiem wakacyjnym wielu Polaków. Ostatnie zajęcia językowe były prowadzone w formie warsztatowej i stanowiły swoiste podsumowanie przedmiotowego projektu. Efektem tych działań był konkurs wiedzy o Chorwacji o nagrodę  Konsula Honorowego Republiki Chorwacji pana Pawła Włodarczyka, która zostanie wręczona zwycięzcom w dniu rozdania świadectw. Moim zdaniem jako dyrektora szkoły : „Zwieńczeniem opanowania języka na poziomie A1 i zajęć z native speakerem oraz realizacji konkursu był wyjazd do Konsulatu Chorwacji w Krakowie, gdzie uczniowie wstępnie mogli porozumieć się w j. chorwackim. Ponadto w dniu dzisiejszym prowadzący zajęcia z języka chorwackiego przeprowadził wraz z koordynatorem projektu test sprawdzający w formie konkursu wiedzy o Chorwacji. Kolejnym etapem będzie nawiązanie współpracy ze szkoła partnerską z Chorwacji (…). Uczniowie naszej szkoły często podróżują z rodzicami, uczestniczą w wyjazdach indywidualnych i zbiorowych do różnych krajów. Chorwacja jest obecnie nową destynacją turystyczną. Znajomość kolejnego języka obcego pozwoli poza tym na świadome podróżowanie w tym kierunku i ułatwi nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami tamtego regionu, a w przyszłości ułatwi podjęcie dalszego kształcenia i ewentualnie pracy.”

FlagaPolski.jpgFlagaChorwacji

Więcej zdjęć

DSC_4700
DSC_4702
DSC_4703
DSC_4707
DSC_4708
DSC_4709
DSC_4710
DSC_4711
DSC_4712
DSC_4714
DSC_4715
DSC_4716
Previous Next