Dlaczego my
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej dlaczego
warto nas wybrać
 
Rekrutacja
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o procedurach
rekrutacji do naszych szkół
 
Szkoła Podstawowa
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o Społecznej
Szkole Podstawowej nr 2
 
Liceum
Kliknij kartę aby dowiedzieć
się więcej o Społecznym
Liceum Ogólnokształcącym
 
Smaller Default Larger

shared image   2024 06 03T143415.497

🔵„Nie zapomnij o ….” Kolejny Dzień Niezapominajki  w Rzeszowie🔵

Już po raz trzeci, tym razem końcem maja br.  odbyło się w Rzeszowie święto przyrody - Święto Niezapominajki. Zorganizowały je panie radne VII i VIII kadencji Rady Miasta Rzeszowa - Grażyna Szarama, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowe nr 2 w Rzeszowie, Danuta Solarz z Rady Osiedla Franciszka Kotuli oraz Monika Szubertowicz Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Pinokio.

Więcej zdjęć


Uroczystość jak w poprzednich latach, miała miejsce w pięknym Parku Niezapominajki (pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal hipermarketu Bi1 w Rzeszowie - na Osiedlu Franciszka Kotuli). Uczestniczyli w niej uczniowie najmłodszych klas Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „ Pinokio ” prezentujący bogaty program słowno-muzyczny połączony z tańcem i elementami plastycznymi ( malowanie na folii).
Grażyna Szarama przypomniała, że pomysłodawcą tego święta był dziennikarz Andrzej Zalewski. Celem Święta  była promocja i ochrona przyrody. Mówiła o tym, jak ważna w naszym życiu jest przyroda, jak musimy o nią dbać i ją szanować. „Polska Niezapominajka” zachęca do budowania głębokich więzi z najbliższymi, kształtowania szczerych przyjaźni z ludźmi, przypomina o wartościach jakie niosą ze sobą lokalne tradycje – podkreśla Grażyna Szarama, dyrektor Szkoły.
Pani Danuta Solarz z Rady Osiedla Franciszka  Kotuli zaznaczyła, że wiele osób i społeczników przyczyniło się do powstania Parku. Stwierdziła, że niezapominajka symbolizuje pamięć,  uczy   pamiętać  także o ważnych patronach naszych ulic.  Nawiązała do patrona ulicy, Stanisława Wyspiańskiego przedstawiając reprodukcję jego obrazu „Dziewczynka w niebieskim słomkowym kapeluszu”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obraz, dotykały i analizowały jak przedstawiona jest dziewczynka na obrazie.
Dzieci zachęcone przez panie nauczycielki śpiewały piosenki, a także malowały kwiaty, oczywiście niezapominajki. Wzór czerpały z rosnących nieopodal na rabatce niezabudek. Na dróżce biegnącej przez park oraz na specjalnej foli, powstała prawdziwa galeria na świeżym powietrzu. Wspólne zdjęcia i poczęstunek zakończyły wesołe święto, które stanie się tradycją lat następnych.

DSC_4700
DSC_4702
DSC_4703
DSC_4707
DSC_4708
DSC_4709
DSC_4710
DSC_4711
DSC_4712
DSC_4714
DSC_4715
DSC_4716
Previous Next